výjezd 8/2021 - 19.5.2021 v 15:31

Dne 19.05.2021 v 10:02 hodin byl jednotce KOPISem vyhlášen poplach:
dopravní nehoda,vyproštění osob, Kořenov,Příchovice,DN 2OA,čelní srážka,2 zraněné osoby v autě,jedna osoba utekla z místa.
Vyhlášení akusticky sirénou, SMS+ výjezdový tablet.
Jednotka vyjela na místo události s CASem 24 v počtu 1+5.
Po příjezdu na místo události (parkoviště nad kravínem na Příchovicích) průzkumem zjištěna DN 2 osobních automobilu. Jeden havarovaný OA ležel na střeše.
Uvnitř OA se nacházely 2 zraněné zaklíněné osoby v bezvědomí.
Vozidlo bylo uzamčeno. Z OA nic nevytékalo.
Bylo zajištěno místo DN a provedena protipožární opatření. Vozidlo bylo stabilizováno proti pohybu.
Na místo události přijela jednotka JSDHO Desná v J.h..
Zdravotník jednotky po otevření zadních dveří pronikl do vozidla k zaklíněné osobě.
Na místo přijela jednotka HZS PS Tanvald. Její velitel převzal velení u zásahu.
Členové jednotky společně s JSDHO Desná v J.h. a příslušníky HZS spolupracovali při vyproštění obou zraněných osob z vozidla, při poskytování předlékařské pomoci zraněným,jejich transportu a předání ZZS (pouze metodicky).
Po úklidu použitého materiálu a vozidla z dopravní nehody bylo provedeno ústní zhodnocení cvičení velitelem cvičení z HZS PS v Tanvaldu.
Jednalo se o prověřovací cvičení.
Poté se jednotka vrátila na základnu.