Výjezd 20/2019 - 7.6.2019 v 18:03

Dne 29.05.2019 v 15:45 byl KOPISem jednotce vyhlášen poplach:
únik nebezpečných látek do ovzduší, Harrachov,Nový Svět,čp.510,vedle Simona,nahlášeno firmou Innogy.
Na místo události vyjela jednotka s CASem 24 v počtu 1+3.
Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno mechanické narušení plastové plynovodní přípojky k čp.510. K narušení přípojky došlo bagrem při zemních pracích,které zde prováděl spoluvlastník čp.510 společně se svým synem.<>BR K úniku plynu z poškozené přípojky již nedocházelo, protože byla zaslepena již před příjezdem jednotky. HUP byl již taktéž uzavřen.
Toto bylo nahlášeno na KOPIS. KOPISem bylo sděleno,že na místo události již byla vyslána pohotovostní plynárenská služba.
Na místo události přijela jednotka HZS PS Tanvald,která se po zjištění situace vrátila na základnu.
Členové jednotky vyčkali příjezdu pracovníka plynárenské pohotovostní služby a po předání místa události se jednotka vrátila na základnu.