Výjezd 22/2019 - 6.6.2019 v 21:42

Dne 06.06.2019 v 09:57 hodin byl jednotce KOPISem vyhlášen poplach:
CAS 24, dopravní nehoda se zraněním, Harrachov,Nový Svět čp.115,v křižovatce NA a OA-1 osoba zraněná,otevřená rána hlavy,při vědomí.
Jednotka vyjela v počtu 1+3.
Při příjezdu se na místě události (křižovatka silnic I/10 a III/01021 u čp.115) nacházela hlídka PČR OO Harrachov.
Byla zjištěna nehoda OA Ford Focus s NA TATRA.Havarovaný OA se nacházel přes odvodňovací příkop mimo silnici I/10. Ve vozidle nebyla žádná osoba.Zraněná řidička byla mimo vozidlo.Řidič NA byl nezraněn.Silnice I/10 byla průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu.
Z havarovaného NA TATRA unikal na silnici hydraulický olej.
Členové jednotky zajistili místo události,provedli protipožární opatření,odpojili akumulátor z havarovaného OA, poskytli zraněné osobě předlékařskou pomoc,umístili pod NA záchytný kanystr a posypali sorbentem vyteklý olej na silnici I/10.
Na místo události přijelo vozidlo ZZS,které si převzalo zraněnou osobu.
Po příjezdu jednotky HZS PS Tanvald byl společně řízen provoz na křižovatce.
Jednotka vyčkala příjezdu skupiny vyšetřování DN DI Policie ČR. Jednotka HZS PS Tanvald poté předala místo události jednotce a odjela na základnu.
Na místo události přijelo vozidlo odtahové služby a NA firmy AVE CZ.
Po zdokumentování nehody jednotka asistovala při naložení havarovaného OA na vozidlo odtahové služby a odtažení havarovaného NA vozidlem AVE a pak uklidila silnici.
Pak byla silnice zprůjezdněna v celé šíři.
Únikem provozních náplní nedošlo ke znečištění okolí.
Poté se jednotka vrátila na základnu.