Výjezd 24/2018 - 23.9.2018 v 20:58

Dne 21.09.2018 byl v 9:36 KOPISem jednotce vyhlášen poplach:
Požár,dopravní prostředky,Harrachov,hoří čtyřkolka v lese,směrem k Čertově hoře.
Na místo události vyjela jednotka v počtu 1+5.
Ještě před výjezdem jednotky kontaktovala oznamovatelka události telefonicky velitele jednotky a popsala trasu k místu události.
Protože událost nebyla zobrazena ve výjezdovém tabletu a nefungovala navigace v tabletu byla trasa k místu události nahlášena na KOPIS a jednotce HZS PS Tanvald.
Při příjezdu na místo události- standardní běžecké tratě na Čertově hoře zjištěn požár čtyřkolky a jejího blízkého okolí (cca 6x6m) .Požárem byla čtyřkolka zcela zničena.
Na místě se nacházela jednotka HZS PS Tanvald,která prováděla hasební práce. Na místo přijela hlídka PČR OO Harrachov. Řidička čtyřkolky byla nezraněna.
Členové jednotky dále pomáhali při hašení. Na místo přijel pracovník Správy KRNAP-ÚP Harrachov,který po zjištění situace odjel.
Vzhledem k tomu,že místo události se nacházelo na místě hůře přístupném těžké požární technice a částečně podmáčeném terénu a nebyla zde skoro žádná možnost manipulace a otočení techniky,byl proveden členy jednotky průzkum sjízdnosti navazující běžecké trati směrem k Černému mostu a do Harrachova. Po vyhodnocení tohoto průzkumu byl určen odjezd techniky směrem do Harrachova.
Jednotka dále vyčkala příjezdu vyšetřovatelů HZS a po vyšetření události pomohla odstranit ohořelé torzo čtyřkolky mimo trať a trať uklidit.
Pak se jednotka vrátila zpět na základnu.
Požárem čtyřkolky nedošlo ke znečištění okolí nebo závažnějšímu poškození okolní přírody.