Harrachov-Krkonoše
Anketa
 
SDH HARRACHOV
HARRACHOV 353
512 46
STAROSTA
  Roman Polívka
Email »
VELITEL
 

Ing.Michal Bartoš
Email »

Sponzor

Sponzor

SDH HARRACHOV

ČLÁNKY
Zpět
 

Výjezd 16/2017 - 13.9.2017 v 20:08

Dne 13.9.2017 v 9:33 hodin byl jednotce KOPISem vyhlášen poplach:
CAS 24, dopravní nehoda,uvolnění komunikace,odtažení, asi 500 m za křižovatkou na Mýtě směr Harrachov,DN OA náraz do stromu a do skály,bez zranění.
Jednotka vyjela v počtu 1+4.
Při příjezdu se na místě dopravní nehody nacházela hlídka PČR OO Harrachov.
Na místě byl 1 havarovaný osobní automobil,Volkswagen Passat Combi Vozidlo bylo po nárazu do stromu a následně do skály mimo komunikaci v příkopu.Ve vozidle se nikdo nenacházel.
Řidička + 3 spolucestující byli mimo komunikaci za krajnicí. Nikdo nebyl zraněn.
Na místě nehody byl dále před havarovaným vozidlem 1 ks spadlého zlomeného smrku,který ležel přes celou komunikaci I/10. Komunikace byla zcela neprůjezdná.Bylo zajištěno místo DN a provedena protipožární opatření a vozidlo bylo zajištěno proti pohybu.
Z havarovaného vozidla unikly do příkopu provozní náplně a olej. Jednotka posypala zasaženou část komunikace a příkopu sorbentem a odpojila autobaterii havarovaného vozidla.
Na místo přijela jednotka HZS PS Tanvald.Na pokyn Policie ČR byl strom rozřezán a odstraněn mimo komunikaci. Komunikace byla uklizena a zprůjezdněna.
Osobám byla poskytnuta psychologická pomoc. Jednotka HZS PS Tanvald po zprůjezdnění komunikace odjela na základnu a na místě zůstala místní jednotka.
Jednotka vyčkala příjezdu skupiny vyšetřování DN DI Policie ČR a starala se i nadále o osoby z havarovaného vozidla. 2 osoby z vozidla byly mezitím odvezeny jiným vozidlem a na místě zůstala pouze řidička vozidla s manželem.
Po vyšetření DN a po příjezdu vozidla odtahové služby jednotka asistovala u naložení havarovaného vozidla na vozidlo odtahové služby a uklidila zbytek komunikace a odvodňovacího příkopu. Po dobu nakládání vozidla byla komunikace Policií ČR opět zcela uzavřena.
Únikem náplní z vozidla nedošlo ke znečištění okolí a přilehlé vodoteče Mumlava.
Poté se jednotka vrátila na základnu.

 

 

 

Tiskni stránku