Harrachov-Krkonoše
Anketa
 
SDH HARRACHOV
HARRACHOV 353
512 46
STAROSTA
  Roman Polívka
Email »
VELITEL
 

Ing.Michal Bartoš
Email »

Sponzor

Sponzor

SDH HARRACHOV

ČLÁNKY
Zpět
 

Uctění výročí povodní - 14.8.2015 v 09:08

Paradoxně v jeden z nejteplejších dnů tohoto léta, konkrétně v sobotu 8. 8. 2015, se uskutečnilo připomenutí neblahé události, která postihla významnou část Libereckého kraje přesně před pěti lety, a to katastrofálních povodní. Pietního průvodu a odhalení pomníku jedné z lidských obětí tohoto ničivého živlu v obci Heřmanice na Frýdlantsku se zúčastnili i zástupci města Harrachova a harrachovských dobrovolných hasičů.

Harrachovští zástupci na této akci (místostarosta města Jaroslav Čech, starosta SDH Roman Polívka a jeho náměstek Martin Soukup) se zúčastnili pietního pochodu, při němž byl nesen i dovezený prapor našeho sboru a byli přítomni slavnostnímu odhalení pomníku jedné z heřmanických obětí ničivých povodní v roce 2010. V rámci tohoto, jinak velmi neokázalého, pietního aktu pár slov pronesl starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný, hejtman kraje Martin Půta i jeho předchůdce Stanislav Eichler.

Povodeň z roku 2010 si v Libereckém kraji vyžádala miliardové škody a bohužel také ztráty několika lidských životů. Navíc ještě dodnes je po tehdejším řádění drastického vodního živlu na mnoha místech Frýdlantska a Liberecka postupně opravována dopravní a stavební infrastruktura, což samozřejmě vyžaduje existenci komplikovaných silničních objížděk.

 

 

 

Tiskni stránku