výjezd JSDH 16/2013 - 13.9.2013 v 11:35

10.9.2013 v 21.20 hodin byl jednotce vyhlášen OPISem poplach - požár nízké budovy č.p.590 na Novém Světě v Harrachově.

Na místo vyjela jednotka s CAS 30 v počtu 1+3 a následně druhý CAS 30 také v počtu 1+3.
Po příjezdu na místo byl zjištěn požár v celém podkroví objektu.Dle průzkumu a informací od nájemce objektu se uvnitř nikdo nenacházel. Toto bylo nahlášeno na OPIS.

Jednotka provedla odpojení objektu od el. energie a vytvořila od CASu dopravní vedení1B+rozdělovač a na dva útočné proudy zahájila hašení štítů podkroví.

Na místo poté přijela jednotka HZS PS Tanvald a další vozidla JSDH z okolí. Velitel JSDHO Harrachov předal informace a funkci VZ veliteli jednotky PS Tanvald.
Členové jednotky dále pomáhali při hašení, kyvadlové dopravě vody,doplňování vody a otvírání uzamčených sklepních dveří. Byl vytvořen ještě jeden proud C.

S průběhem lokalizace a hašení požáru byly jednotlivé jednotky VZ odvolávány na základny. V cca 23.45 bylo požářiště VZ předáno veliteli JSDHO Harrachov a nájemci objektu a byla nařízena kontrola JSDHO Harrachov až do 6.00 hodin ráno.
Během této doba členy jednotky prováděna kontrola + rozebírání konstrukcí a dohašování drobných ohnisek požáru.
V 06.18 se jednotka vrátila na základnu.