Oslava 130. výročí - 10.9.2013 v 09:16

7.9.2013 proběhla oslava 130. výročí založení hasičského sboru v Harrachově. Počasí bylo nádherné a přilákalo návštěvníky z Harrachova a jeho okolí.
Po slavnostním průvodu a oficiálních proslovech čekalo na příznivce hasičů a návštěvníky chutné občerstvení,bohatá tombola , soutěže pro malé i velké, vystoupení úžasných mažoretek z Rokytnice nad Jizerou , hodně hudby v podání Krkonošské dechovky z Jablonce nad Jizerou a večer patřil skupině NABOSO z Rokytnice nad Jizerou.

velké dík patří Rokytnickým hasičům za dovoz a stavbu obřího stanu

také bylo potřeba postavit vatru na večerní oheň

poklidit a připravit prostor na posezení a soutěže

hranici doladit tvar

ráno před začátkem navést tombolu a občerstvení

provést poslední kontrolu místa konání

ještě ukázka historické techniky

a další kousek z Pasek

a ještě jednou tentokrát z Jablonce nad Jizerou

vystavit techniku moderní i starší

připravit se na nejmenší

slavnostně otevřít místnost pro pány i pro dámy

a potom už přivítat přicházející průvod

který doprovázely mažoretky z Rokytnice

a do kroku hrající Krkonošská dechovka

po příchodu do Sedmidomí promluvil starosta našeho SDH

potom si vzala slovo starostka města Harrachov paní Eva Zbrojová

Po proslovech se zůčastnění rozešli na občerstvení, ke kterému hrála skvěle sladěná Krkonošská dechovka a mohli sledovat úžasná vystoupení Rokytnických mažoretek.

Nezapomněli jsme ani na naši mládež a nejmenší, kteří si hezky zasoutěžili, vyzkoušeli techniku a za své výkony si odnesli odměnu v podobě sladkostí, popř. směnili vyhrané kupóny za párek v rohlíku.

Odpoledne začala soutěž dospělých.

Jejich úkol byl složitější.Čtyř-členná družstva se utkala ve štafetě, při které se museli jednotlivci 3x otočit kolem tzv. DUMLIKA a potom jeden přenést sud, druhý rozmotat a následně smotat požární hadici, třetí zatlouct velký hřebík malým kladívkem do tvrdého špalku a čtvrtý vypít pivo na EX.

Někteří závodníci se na trati jenom mihli

jiní předvedli své umění

zatočit se kolem DUMLIKA byla fuška

na královskou disciplínu si troufnul málo kdo

snažili se i ti mladší

ale domácí borci si nenechali vítězství utéct

ti nejmenší to vše bedlivě sledovali a už spřádali plány, jak nás příště převálcujou

A pak už se jedlo, pilo, veselilo.

K tomu všemu hrála kapela NABOSO, která dodala večeru tu skvělou atmosféru.

Děkujeme všem, kteří akci připravili, podpořili a postarali se o tombolu i zábavu.

Sponzoři a partneři oslav výročí 130. let od založení SDH Harrachov

Akci finančně podpořili: Město Harrachov, Evžen Pelikán, Tomáš Vašíček

Věcné ceny do tomboly věnovali a jinak přispěli:
Michal Bartoš, Blanka Sommerová, Petra Bukvicová, Stanislav Slavík – Camping Jiskra, Pekařství Vokřínek, Racing Moto Harrachov, Pivnice U Krtka, Penzion Hollmann, Lenka Konvalinková, Hasiči Rokytnice nad Jizerou, Myslivna – Arne Poledňák, Infoservis Fremr, Sport Čermák, Restaurace Rotunda, Kateřina Hájková – nehtové studio, Tabák Moravcová, Hornické muzeum – Pavel Beneš, Jiří Vácha, Kadeřnictví Šrámková, OREA Vital hotel Sklář, AVE Harrachov, Sklárna a minipivovar Novosad a Syn, Totální nasazení