výjezd JSDH 11/2013 - 7.8.2013 v 20:23

29.7.2013 ve 12,04 hodim byl jednotce OPISem Semily vyhlášen poplach-požár nízké budovy Harrachov čp.606 Apartmány Čertovka.

V době vyhlášení poplachu se v hasičské zbrojnici nacházel velitel jednotky. Vzhledem k závažnosti místa nahlášení události (3 obytné domy se 106 byty a 2 patra podzemních garáží, navíc období letních prázdnin+dovolených-předpoklad zvýšeného výskytu osob) bylo rozhodnuto velitelem jednotky,že vyjede na místo okamžitě zjisti situaci a zbylí členové výjezdové jednotky,kteří dorazí ve stanoveném limitu přijedou na místo s CASem 32 . Toto bylo sděleno řidiči CASu.

Při příjezdu na místo nebyly zjištěny žádné náznaky požáru (kouř,zápach...).Byly také tázány osoby,které se v těsném okolí domu při příjezdu pohybovaly.Toto bylo oznámeno telefonicky OPISu,s tím,že bude zahájen okamžitý průzkum vnitřku objektu.Na místě byl již správce objektu.

Jím bylo sděleno,že se jedná o poruchu zařízení EPS. Toto bylo nahlášeno telefonicky na OPIS.

Po této zprávě byl OPISem zrušen výjezd CASu a zbylých členů jednotky k místu zásahu a ostatních povolaných jednotek.

Pak byla provedena společně se správcem kontrola podzemí domu.

Příčina poruchy nebyla zjištěna. Následně se velitel jednotky vrátil na základnu.Jednalo se o planý poplach.