Požár rodinného domu v Dolní Rokytnici - 19.4.2012 v 15:08

Harrachovští dobrovolní hasiči společně se čtyřmi dalšími jednotkami likvidovali ve večerních hodinách úterý 17.4.2012 požár horní části rodinného domu v Rokytnici nad Jizerou.

Poplach byl naší jednotce semilským operačním střediskem vyhlášen několik málo minut před půl desátou hodinou večerní. Záhy na to vyjela jednotka do avizované lokality požáru s cisternovým vozem Tatra 148 v počtu čtyř osob. „Po příjezdu na místo jsme asistovali při kyvadlové dálkové dopravě vody z náměstí na místo požáru (naše spotřeba vody činila 6600 litrů) a též při evakuaci předmětů z prvního nadzemního patra postiženého domu. Zároveň jsme také pomáhali při dohašování drobných ohnisek požáru pomocí jednoho proudu D a rozebíráním části konstrukce stropu nad 1. NP“, sdělil velitel JSDHO Harrachov Michal Bartoš.

Jako první k požáru přijeli hasiči z Rokytnice nad Jizerou, kteří to od své zbrojnice měli tentokráte jen několik málo metrů a ihned začali v dýchací technice s hašením. Velení u zásahu poté přebrali jilemničtí profesionálové, celkem na zdolání požáru nasadili hasiči 3 vodní proudy. Z dalších jednotek vedle Harrachova na místě pomáhali hasiči z Jablonce nad Jizerou, a také semilští profesionálové s výškovou technikou.

Dle vyjádření vyšetřovatele pro web hzslk.cz  vznikl požár na balkoně v prvním nadzemním podlaží. Škoda byla stanovena na cca 400 tisíc korun a uchráněné hodnoty na 3 miliony korun. Příčinou samotného vzniku požáru se hned druhý den poté zabýval vyšetřovatel HZS spolu s Policií ČR.

[ ms ]