Společné česko - polské cvičení - 3.6.2011 v 08:29

Několik členů výjezdové jednotky harrachovských dobrovolných hasičů v poslední květnový den roku 2011 aktivně zúčastnilo společného cvičení s polskými kolegy v Jakuszycích.

Cvičení se konalo v rámci realizovaného evropského projektu „Tvoření integrovaných polsko - českých struktur spolupráce v oblasti předcházení a odstraňování následků živelných pohrom v příhraničním pásmu“, v rámci něhož harrachovští hasiči do své výbavy získali terénní čtyřkolku Arctic Cat. Právě ta byla nasazena do boje s pomyslným požárním živlem, který postihl lesní porost poblíž samotné česko – polské hranice. Zasahujícím sousedům toto vozidlo s přívěsným vozíkem pomohlo v hůře přístupném terénu dopravit motorové čerpadlo k říčce Kamienna, která se v ten čas stala vodním zdrojem k likvidaci požáru. Zároveň v ten čas na jiném místě zasahovala další česká jednotka, a to dobrovolní hasiči z Kořenova – Příchovic, kteří za pomocí nákladního terénního vozidla Unimog (zakoupeného také z tohoto projektu) dopravili motorovou stříkačku, a to téměř k jednomu z ohnisek požáru.

Závěr cvičení zpestřilo společné posezení ve stanu v areálu Běhu Piastů u výtečné pochoutky Bigos.

Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Cvičení ukázalo, že i při těchto náročných zásahových událostech jsou oba naše národy schopny spolupracovat, a to i přes menší jazykovou bariéru. Samotné cvičení bylo v plně v režii polských kolegů.