Krakonoš, Velikonoce i Čarodějnice…vše vyšlo! - 2.5.2011 v 15:51

Velikým otazníkem při pořádání hasičských akcí pro veřejnost v Harrachově vždy bývá počasí. Letos prozatím jeho vlídnější tvář stojí na naší straně.

V Harrachově je tradičně příchod jara doprovázen oblíbenou akcí, kterou je Setkání s Krakonošem. Letos Pán nejvyšších českých hor zavítal do našeho horského střediska v sobotu 19. března.  Jako vždy se zastavil na uzeninu a pivo u místních dobrovolných hasičů. Stejně jako on široké možnosti občerstvení využili i ostatní návštěvníci a harrachovští občané a spokojenost byla na místě.

Druhou akcí, která s jarem již po několik let dlouhodobě v Harrachově souvisí, je Velikonoční neděle u hasičů. Letos vyšly Velikonoce na ten úplně nejzazší možný termín a tak 24. dubna zavládlo v Harrachově skutečně jarní slunné počasí. Před zbrojnicí byla opět vystavena historická ruční stříkačka, která ve vhodný čas ukázala přítomným, že stříkat ještě dobře dokáže. Zájem dětí i dospěláků budila i vystavená čtyřkolka Arctic Cat.

Velikonoční neděle u hasičů

SDH

Hasičské jarní akce pro veřejnost tradičně uzavírá pálení Čarodějnic (30.4.). Místo konání v lokalitě Sedmidomky bylo svépomocně výborně nachystáno, rovněž proviant v podobě osvědčeného postižinského piva, vrchlabské uzeniny či hasičských sejkor byl připraven, a to včetně novinky točené limonády z Nymburka. Otazníkem tedy bylo počasí, které na tento den slibovalo i možnost dešťových přeháněk. Sice pár kapek spadlo, ale to neodradilo početnou návštěvu k útěku od dobré zábavy v žádném případě. Přitom na jiných místech v Harrachově dešťová přeháňka v ten čas byla o poznání vydatnější. Zkrátka vše vyšlo k všeobecné spokojenosti.

Poděkování touto cestou patří všem členům SDH, kteří se jarních akcí aktivně zúčastnili. Dále díky naleží panu Zapadlovi za poskytnutí většího množství dříví, Jirkovi za dodání nátěrů na lavice, panu Rýdlovi za možnost přípravy těsta na sejkory a za pomoc také dlouhodobým partnerům a přátelům jakými jsou pan Mirek Kraus a Honza „Krtek“ Denke. Všem ještě jednou děkujeme!

pálení Čarodějnic

SDH

Další akcí pro veřejnost bude uspořádání prvního letního táboráku (24.6.) a na závěr prázdnin živého country večera u ohně (nejspíše 26.8.). Snad i v tomto přízeň počasí bude nakloněna.