Zřejmě cigaretový nedopalek způsobil požár stromu - 14.10.2010 v 09:56

V pondělí jedenáctého října 2010 přesně osm minut po půl páté odpoledne byl harrachovským dobrovolným hasičům vyhlášen poplach kvůli požáru stromu vedle minigolfového hřiště.

Operačním střediskem v Semilech byl jednotce vyhlášen poplach. Šlo o požár stromu u minigolfu Tondr. Po příjezdu na místo byl zjištěn uvnitř jasanu. Na místě již byl vlastník sousedního objektu, který požár nahlásil a před příjezdem hasičů se snažil oheň uhasit vlastními silami. Jednalo se o starý strom, který byl již rozpraskán a zevnitř dutý. Jednotka následně pomocí jednoho proudu C ze žebříku doutnající ohnisko požáru vodou uhasila. Na místo dorazila též hlídka místního oddělení Policie. Možnou příčinou požáru mohl být nejspíše nedopalek cigarety.

požár stromu

Poté než se jednotka vrátila na základnu, stačila ještě v rámci plánu odstranit uvízlý pařez pod mostem u bývalé dětské ozdravovny v korytě toku Bílá voda. Kus tohoto dřeva se tam nacházel od letošní srpnové velké vody.