Divočáci to rozjedou ve Štikovské rokli - 7.7.2010 v 11:53

Na nejtěžší závod fichtlů (stroje Jawa Mustang do 50 ccm vyrobených před rokem 1989) v republice se chystá skupinka členů harrachovských dobrovolných hasičů.

Ve dnech 9.-10. července pořádá Sbor dobrovolných hasičů Čistá u Horek již IV. ročník nejtěžšího závodu pro stroje 50 ccm vyrobených do roku 1989. Nejtvrdší závod se pod názvem Fichtlmania 2010 jede v atraktivním prostředí autokrosového a motokrosového závodiště Štikovská rokle u Nové Paky.

A co je na něm tak těžkého?
Jde totiž o maraton – čtyřiadvacetihodinový vytrvalostní závod.

Mezi více než šedesátičlennými závodícími týmy nebude ani tentokráte chybět družstvo harrachovských nadšenců, členů SDH Harrachov, a to ve složení David Jeník, Michal Janek, Lukáš Tulach  a Roman Lukeš. Tento tým se nazývá Divočáci. V něm také nebudou chybět pomocníci pro catering, fotodokumentaci a video.

Pro letošek se premiérové zúčastníme s novým strojem, který jsme pokřtili jménem Bestie. Jde o stroj pro kategorii speciál, motor má sice z Mustanga, ale zbytek, především šasí pochází z endurové Aprílie. Bude to výrazná změna, ke které nás vedl terén ve Škikovské rokli, kde neupravované mašiny kategorie Továrna se obtížněji prosazují. Celá stavba stroje nás hlavně ve dvou lidech stála téměř roční úsilí, o finančních nákladech ani nemluvě. Přesto je to krásný pocit a já se již nemůžu startu závodů dočkat“,
prozradil vedoucí týmu Divočáků David Jeník.

Bestie

Závod začíná v pátek 9. července v 16. hodin a odmávnut bude o den později ve stejnou dobu. Nepřetržitě poběží u dep občerstvení a pořadatelé připravili i doprovodný kulturní program.

Pokud nemáte v pátek 9. července navečer nebo v sobotu 10. července ještě program, přijeďte se do Nové Paky podívat, stojí to určitě za to. Závod se odjede v jakémkoli počasí, ale mělo by snad být letos spíše sluníčko. Zvláštní punc akci dodává její jedinečnost – v republice se žádný takovýto podnik nikde jinde nekoná!

Sponzory letošního týmu Divočáků jsou: ADOS CZ, a.s., Hotel Weber Bedřichov, Pekařství u Vokřínků, Heinz, Váša, Klouboučkovi, SDH Harrachov

PROGRAM FICHTLMANIA 2010
Štikovská rokle u Nové Paky

PÁTEK 9. července
12.00-15.00 volný trénink
15.30 rozprava s jezdci
16.00 start závodu

Doprovodný program
19.00 Recycled Indigo (rock - Horní Kalná)
20.30 Scelet (speed metal - Dolní Kalná)
22.00 Samhain (melodic speed metal Nová Paka)

SOBOTA 10. července
16.00 ukončení závodu
17.00 závěrečný ceremoniál

Doprovodný program
Off road a čtyřkolky
14.00 ŽIBR (pivní folk Hostinné)
16.00 HOGO - dřevorubecký rock (Nová Paka)

Denní vstupné 30 Kč, na oba dny 50 Kč. Děti do 150 cm vstup zdarma. Vstupenky jsou slosovatelné.

Fiftlmánie

[ms] odkazy: www.cistauhorek.cz/fichtl Linkuj