Harrachováci pátí - 23.6.2010 v 10:07

Slušné páté místo si odvezl  omlazený tým harrachovských dobrovolných hasičů z okrskové soutěže v požárním sportu, kterou v sobotu 19.6.2010 hostilo Vysoké nad Jizerou.

Nutno přiznat, že očekávání našich borců bylo o něco málo větší, přesto se dá říci s ohledem na průběh soutěže, že konečné páté místo lze považovat také za úspěch. Do závodu, který se konal v areálu na Šachtách a mohl se také honosit titulem soutěže s nejhezčím výhledem na velikány západních Krakonoš, nastoupili všichni závodníci nejprve na klání 100 metrů překážek. Zde první citelnou ztrátou bylo zranění prvního z harrachovských soutěžících, a to nováčka Jakuba Jíchy, jenž bolestivě vinou již dříve zraněného kolena padl k zemi hned po absolvování bariery.

Nejlepším naším závodníkem na „stovce“ byl ostřílený matador Petr Lukeš, který v této disciplíně vyžadující nejen rychlost, mrštnost, ale i zručnost obsadil dvanácté místo s lepším započítaným časem 22.51 sek. Po stovkách byl náš tým průběžně šestý s časem 1.42.97 sek.

omlazený tým harrachovských dobrovolných hasičů omlazený tým harrachovských dobrovolných hasičů

Naděje na lepší umístění se tedy upínaly na požární útok. Zde však zatím blíže neurčenou vinou pomalejší dopravy vody z motorové stříkačky až k terčům patřil Harrachovákům druhý nejhorší čas, a to 51.81 sek. Horším již bylo jen mužstvo Rokytnice (1.12.80 sek.).

„Samotné provedení útoku však bylo v podstatě bez chyb, a pokud by voda dorazila do proudnic o něco dříve, určitě by naše umístění bylo ve finále lepší. Bude proto potřeba udělat detailnější rozbor a zjistit příčinu pomalejšího vedení vody. Jinak všichni naši kluci bojovali v obou disciplínách příkladně a věřím, že za rok tato sestava, pokud vydrží, dosáhne ještě lepších výsledků.“ Sdělil vedoucí týmu Michal „Pípa“ Janek

I tak je konečné páté místo pro Harrachov úspěchem v porovnání s předchozími léty. Vloni tým vůbec nestartoval, v roce 2008 v domácích podmínkách byl devátý a ve Sklenařicích 2007 šestý.

Soutěž v mužích ovládl tým Vilémova I (1.) a II (2.), bronzová je Tříč. V ženách postavil svůj tým jen Jablonec nad Jizerou (1.) a domácí Vysoké nad Jizerou.
Vítězové postupují na okresní soutěž do Turnova (26.6.2010).

Výsledková listina