Harrachov překvapením soutěže? - 16.6.2010 v 18:04

Již tuto sobotu (19.6.2010) vyráží družstvo harrachovských dobrovolných hasičů na okrskovou soutěž v požárním sportu. Ta se tentokráte koná ve Vysokém nad Jizerou.

Oproti minulým létům, kdy náš tým obsazoval dolní konce soutěžní tabulky a vloni se nezúčastnil vůbec, pro letošek potajmu věří, že by mohl být černým koněm celkového klání. Tým oproti minulosti doznal podstatných změn ve svém složení, výrazně totiž omladil. A tak pokud vyjde počasí a budou se běžet (ne)oblíbené „stovky“ přes překážky, můžou naši mladí myslet na dobré časy. Leccos totiž ukázala nedělní tréninková příprava na dráze v Jablonci nad Jizerou (tímto děkujeme našim bratrům z SDH Jablonec n. J. za zapůjčení plochy a překážek).

Pokud si naši mladíci dokonale osvojí techniku a zručnost i jim bude přát štěstí, tak díky své dravé rychlosti nemohou rozhodně zklamat. „Jsem z týmové přípravy potěšen, určitě je jen dobře, že naši dosavadní soutěžní partu obohatili svoji přítomností i mladší členové, z nácviku mám, co se týká času a provedení hřejivý pocit. Určitě bychom chtěli ještě v tomto týdnu provést jeden finální trénink. Nováčci sice nemají tolik zkušeností, ale dravost a touha uspět jim rozhodně nechybí, navíc jsou to vesměs aktivní hráči i v jiných týmových sportech“. Říká vedoucí soutěžního družstva Michal „Pípa“ Janek.

SDH Harrachov

V neděli třináctého června také proběhl nácvik druhé části disciplíny soutěže, a to požární útok za pomocí motorové stříkačky. Stalo se tak na centrálním parkovišti v Harrachově (díky patří ADOS CZ, a.s.). Provedení útoku bylo do možné dokonalosti provedeno několikrát, pokud neselže technika či lidský faktor a bude přát ta pověstná kapička štěstí, tak i zde by mohlo být zaděláno na dobrý výsledek.

Soutěž začíná v sobotu 19.6.2010 od 13:30 hodin v areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Vedle našich borců a domácích se tu představí týmy Vilémov A a B, Sklenařice, Rokytnice nad Jizerou a Tříč. V ženách pak družstvo Jablonce nad Jizerou a domácích Vysočanek.

soutěž v požárním sportu soutěž v požárním sportu

Harrachov bude reprezentován v této sestavě:
Michal Janek, David, Tomáš a Radim Jeníkovi, Petr Lukeš, Pavel Kušnír, Míra Miler, Jakub Jícha, Radek Nemeškal a Petr David.

Roli hlavního rozhodčího soutěže na sebe vzal Michal Bartoš, jako řádoví rozhodčí budou k dispozici, například Martin Soukup, Petr Putnar, eventuálně Roman Polívka, jedním z časoměřičů bude i Jarda Procházka.

Vítězné mužstvo a ženské družstvo postupuje na okresní soutěž, jež se koná o týden později v Turnově.

Přijeďte harrachovským do Vysokého fandit!!