Vydatné deště zřejmě způsobily pád stromu - 16.6.2010 v 17:52

Přívalové deště předchozích dní se s největší pravděpodobností podepsaly na pádu stromu na mezinárodní komunikaci I/10 nad pilou Janov v pondělí 14.6.2010 kolem páté hodiny odpolední.

Obvodním oddělení Policie ČR Harrachov byl harrachovským dobrovolným hasičům nahlášen v tomto čase telefonicky jeden kus spadlého stromu na odpočívadlo a též na část komunikace I/10 v prostoru nad janovskou pilou. Na místo pět minut poté vyrazila dvoučlenná jednotka na terénní čtyřkolce. Vše bylo nahlášeno dispečinku semilských profesionálních hasičů. Pří příjezdu na místo, kde byla přítomna již harrachovská policejní jednotka, byl zjištěn nahlášený jeden kus spadlého podmáčeného stromu, ten byl hasiči rozřezán a odklizen mimo komunikaci, jež byla tímto zároveň uklizena. Poté se jednotka vrátila na základnu.

terénní čtyřkolka
Ilustrační snímek čtyřkolky byl pořízen při transportu
motorové stříkačky u nácviku na okrskovou soutěž.

Tento zásah dokazuje, jakým vynikajícím pomocníkem může být pořízená terénní čtyřkolka.

Stačí, když se do jejího koše přidá motorová pila a dvoučlenná posádka pak operativně si dokáže poradit s takto spadlým stromem. Nemusí k tomuto vyjíždět s cisternovým vozem, což v důsledku šetří čas i prostředky.