Noční požár chalupy na Polubném - 9.6.2010 v 14:47

Doslova nočně ranní budíček mělo osazenstvo harrachovské hasičské zbrojnice. Ve dvě hodiny ráno středy 9.6.2010 jim byl vyhlášen poplach k výjezdu za požárem do Polubného.

Operačním dispečinkem z Jablonce nad Nisou byl telefonicky vyhlášen požární poplach – požár rekreační chalupy na Polubném nad nádražím ČD.

Na místo vyrazila jedna z našich cisteren s osádkou 3+1. Při příjezdu na místo se jednotka nahlásila veliteli zásahu. Cisterna byla použita pro kyvadlovou dopravu vody a zásobování cisternového vozu profesionálních hasičů. Množství námi dodané vody činilo zhruba úctyhodných devatenáct tisíc litrů.

Členové harrachovské jednotky dále pomáhali při rozebírání pláště střechy z důvodu likvidace ohnisek požáru a při rozebírání konstrukcí a dohašování. Jednotkou bylo také zajištěno osvětlení místa požáru z důvodu bezpečnosti, a to za pomocí dvou osvětlovacích stojanů. Při předání místa požáru místní dobrovolné hasičské jednotce naši kluci pomáhali při svinutí hadicových vedení „C“. Následně na pokyn velitele zásahu se vrátila jednotka na základnu. Toto vše bylo nahlášeno oběma operačním střediskům v Semilech a Jablonci nad Nisou.

Při zásahu došlo ke zničení jednoho kusu trhacího háku.

Výjezd k požáru chalupy je již druhým za uplynulých čtrnáct dnů v činnosti harrachovských dobrovolných hasičů. Věřme, že v tomto bude na delší čas pokoj…