Harrachov-Krkonoše
Anketa
 
SDH HARRACHOV
HARRACHOV 353
512 46
STAROSTA
  Roman Polívka
Email »
VELITEL
 

Ing.Michal Bartoš
Email »

Sponzor

Sponzor

SDH HARRACHOV

ČLÁNKY
Zpět
 

Automobil převrácený na střeše poblíž Sporthotelu - 9.4.2010 v 10:54

V čase velikonočních svátků, konkrétně v sobotu třetího dubna 2010 šest minut před desátou hodinou dopolední byli harrachovští dobrovolní hasiči zalarmováni operačním dispečinkem HZS ze Semil k dopravní nehodě osobního vozu v Rýžovišti.

havárie u Sporthotelu

poškozený vůzPři příjezdu na místo byl zjištěn osobní automobil po havárii převrácený na střeše poblíž Sporthotelu. Automobil se nalézal na komunikaci a tvořil zde překážku. Nikdo z jeho posádky nebyl zraněn.

Bylo velitelem zásahu rozhodnuto, že nebude přivolán jeřáb HZS pro obrácení vozidla a jeho odstranění mimo vozovku, ale byl kontaktován p. Fiřtík ze spol. ADOS CZ z důvodu možného zapůjčení nakladače zn. Kramer za uvedeným účelem. Ten ochotně nakladač zapůjčil.

Zasahující jednotka počkala do příjezdu výjezdové skupiny dopravních policistů z Jablonce nad Nisou a po jejím zdokumentování nehody převrácené vozidlo za pomocí nakladače a madrací otočila zpět na všechna čtyři kola a nehodou poškozený vůz transportovala mimo komunikaci. Při obrácení vozidla došlo ke znečistění komunikace od benzinu o ploše cca 2x2m. Jako sorbent byl použit Vapex. Zasažená plocha byla jím posypána a následně zametena. Zároveň s tím byla komunikace také uklizena od částí havarovaného vozu, tedy skla a plastů. Poté se jednotka vrátila na základnu.

[ms]

 

 

 

Tiskni stránku