Hasičské výjezdy - Spadlý strom u hranic - 30.10.2008 v 11:39

V pondělí patnáctého září ve 20:10 hodin byl operačním dispečinkem semilského HZS vyhlášen akusticky poplach pro výjezdovou jednotku harrachovských dobrovolných hasičů. Bylo upřesněno, že jde o technickou pomoc – odstranění spadlého stromu na mezinárodní komunikaci I/10 pod hraničním přechodem.

Při příjezdu na místo byl skutečně zjištěn jeden spadlý strom, jednalo se o buk, který zasahoval do poloviny uvedené komunikace. Před příjezdem hasičů již byla na místě hlídka z harrachovského oddělení policie, jež řídila dopravu na komunikaci. Následně byl strom našimi hasiči rozřezán za pomocí motorové pily a odklizen mimo komunikaci, ta po nezbytném úklidu byla zprůjezdněna  v celé své šíři a členové zasahující hasičské jednotky se mohli vrátit zpět na základnu.

Technická pomoc

- odstraňování spadlých stromů na vozovku patří v současnosti mezi nejčastější výjezdy harrachovských dobrovolných hasičů, nejenom za tímto účelem byla v jarních měsících tohoto roku z rozpočtových prostředků města pořízena nová výkonnější motorová pila zn. Stihl.

[ ms ]