Hasičské oslavy se vydařily - 22.10.2008 v 11:03

Nejstarší spolková organizace v našem městě – Sbor dobrovolných hasičů oslavil v sobotu šestého září 125. výročí svého založení.

Oslavy byly zahájeny již před jedenáctou hodinou příjezdem hasičských sborů s jejich technikou. Následoval slavnostní nástup jednotek a dále pak průvod městem za účasti krkonošské dechové hudby a mažoretek z Rokytnice nad Jizerou. V lokalitě Sedmidomky pod bývalým minigolfem Kraus se konala poněkud skromnější přehlídka hasičské současné i historické techniky.

Pro přítomné bylo připraveno bohaté občerstvení, při kterém se veřejnosti poprvé byla poprvé k prodeji nabízena novinka v podobě bramborových sejkor s kysaným zelím. Při netradiční hasičském soutěžním pětiboji družstev (pití piva na čas, zatloukání hřebíků, skákání v pytli, nošení pivního sudu a rozmotání a smotání hasičské hadice) se bavil každý a zábava při táboráku pokračovala do večerních hodin. Akci vtipně moderoval Martin Soukup, který také jako starosta SDH v předvečer oslav vyznamenal speciálním děkovným listem více než dvacítku členů harrachovských hasičů za jejich dosavadní činnost. Díky štědrosti sponzorů (jejich seznam přinášíme níže) byla připravena skutečně bohatá a pestrá tombola. Na oslavách byli přítomni tito vzácní hosté a okolní hasičské sbory: starosta města Tomáš Ploc, plk. Ing. Jiří Kovalský, Ph.D. – ředitel územního odboru HZS Semily, hasičský sbor z Piechowic (Polsko), dále hasiči z Rokytnice nad Jizerou, Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou, Blanska, Desné v Jizerských horách, Kořenova-Polubného, Více o historii SDH přinášíme v historickém okénku.

Fotky a video z této akce jsou zároveň k prohlédnutí na webových stránkách

[ ms ]